Leczenie kanałowe Rzeszów

Leczenie kanałowe Rzeszów

Endodoncja, nazywana potocznie leczeniem kanałowym, bardzo często jest jedynym sposobem na uratowanie zęba. Leczenie kanałowe polega na zidentyfikowaniu i dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych w chorym zębie oraz ich precyzyjnym i szczelnym wypełnieniu.

W naszej praktyce w Rzeszowie zabiegi leczenia kanałowego, dla uzyskania najskuteczniejszych efektów, są zawsze przeprowadzane przez dentystę w powiększeniu. Wykorzystanie lup jest gwarancją precyzyjnego zabiegu na zębie, który bez takiego właśnie leczenia byłby skazany na usunięcie.

Leczenie kanałowe wymaga pracy w niewielkich szczelinach uzębienia, gdzie kluczowa jest dobra widoczność i precyzja. Zabiegi  przeprowadzamy przy użyciu najwyższej klasy lup, narzędzi i sprzętu endodontycznego (m.in. mikrosilnika i kątnicy X-Smart, co pozwala na zlokalizowanie wąskich kanałów, ich opracowanie i naprawę perforacji. Tak przygotowane i oczyszczone kanały wypełniamy odpowiednio dobranymi materiałami. Dla zapewnienia najwyższej jakości i szczelności używamy systemów dających możliwość wypełniania szczelin zęba jak najbardziej precyzyjnie.

Jeśli zajdzie taka konieczność, przeprowadzamy również skomplikowane zabiegi powtórnego leczenia kanałowego. Odbywają się one w przypadku, gdy kanał zęba został wypełniony wcześniej twardym cementem, przez co pojawiają się u Pacjenta dolegliwości lub wypełnienie zostało zniszczone.

W naszej praktyce w Rzeszowie wykorzystujemy nowoczesne preparaty do znieczulania, których wysoka skuteczność sprawia, że nawet leczenie kanałowe jesteśmy w stanie przeprowadzić bez bólu. 

Nasi Pacjenci odnaleźli nas szukając leczenie kanałowe Rzeszów.