Lakowanie zębów

Lakowanie zębów Rzeszów

Chcąc zapewnić naszym Pacjentom szeroką gamę rozwiązań chroniących zęby przed rozwojem próchnicy, stosujemy profilaktyczny zabieg lakowania zębów i bruzd międzyzębowych. 

Lakowanie zębów Rzeszów polega na pokryciu zębów cienką warstwą odpowiedniego preparatu, zawierającego związek fluoru, który wzmacnia zęby, a także tworzy barierę ochronną na powierzchni szkliwa. Zabieg ten jest przeprowadzany w pełni bezboleśnie.

U Najmłodszych Pacjentów lakowanie Rzeszów powinno zostać wykonane do 6 miesięcy po wyrznięciu się zębów stałych, gdyż wtedy możliwe jest całkowite i skuteczne zabezpieczenie uzębienia przed próchnicą. 

Zalakowany ząb powinien być kontrolowany 2 razy w roku, aby w przypadku utraty części lub całości laku możliwe było jego skuteczne uzupełnienie. Prawidłowo przeprowadzony zabieg lakowania zębów i bruzd umożliwia zredukowanie problemów związanych z występowaniem próchnicy i rozwojem bakterii w jamie ustnej.

Jesli nie ma mozliwosci lakowania wykonujemy uszczelnienie bruzd zebowych  polegajace na mikropreparacji zeba i wypełnienia opracowanych bruzd  płynnym materiałem typu flow.