Korony i mosty

Korony i mosty Rzeszów

Dbając o naturalny efekt końcowy przeprowadzanych przez nas zabiegów stosujemy korony i mosty, które  są estetycznymi uzupełnieniami protetycznymi z idealnie odtworzoną kolorystyką zębów własnych. Korony i mosty Rzeszówsą najwygodniejszym oraz komfortowym uzupełnieniem braków zębów, doskonale imitującymi zęby naturalne, dlatego chętnie wykorzystujemy je w wielu przypadkach. Jednakże korony możemy wykonać tylko wówczas, gdy Pacjent posiada własny, zdrowy korzeń zęba. Korony posiadają te same funkcje i kształt zęba, a dodatkowo zabezpieczają pozostałą cześć zęba przed dalszym zniszczeniem. Stosujemy korony pełnoceramiczne: napalane, tłoczone, na podbudowie z cyrkonu, obojętne dla organizmu w oparciu o materiały antyalergiczne. Korony poza funkcją estetyczną pełnią również rolę zabezpieczającą ząb przed złamaniem po leczeniu kanałowym, a także przy rehabilitacji protetycznej, gdy wykonanie licówki nie jest już możliwe ze względu na zbyt duże zniszczenie zęba.

Korony porcelanowe i kompozytowe oraz mosty wykonujemy na podbudowie z metalu lub złota. 

Most natomiast to stałe protetyczne uzupełnienie, które wykorzystujemy do odbudowy braków jednego lub nawet kilku zębów. To rozwiązanie, które na stałe zacementowane jest w jamie ustnej Pacjenta. Mosty wykonywane są z porcelany na podbudowie metalowej, charakteryzującej się dobrą wytrzymałością i efektem estetycznym. 

W naszej praktyce stosujemy mosty:

  • metalowe – z metalu zwykłego lub szlachetnego, są trwałe, ale nieestetyczne
  • metalowo-porcelanowe – mosty porcelanowe na podbudowie metalowej gwarantują dużą wytrzymałość i bardzo dobry efekt kosmetyczny, przy zachowaniu rozsądnej ceny:
    • na złocie – złoto działa bakteriostatycznie, nie alergizuje
    • na zwykłym metalu – trwałe i stosunkowo niedrogie, najbardziej popularne rozwiązanie
    • na cyrkonie – idealny efekt kosmetyczny z zachowaniem dużej wytrzymałości, bez użycia metalu
  • akrylowe – jako uzupełnienie tymczasowe, w miarę estetyczne, jednakże o zmiejszonej trwałości
  • adhezyjne (kompozytowe na włóknie szklanym, porcelanowe) – nie wymagają szlifowania zębów filarowych, aczkolwiek muszą zostać spełnione odpowiednie warunki do zamocowania takich mostów.

Korony i mosty Rzeszów nie tylko są w stanie odtwarzać brakujące zęby, ale również maskować nieprawidłowości, takie jak przechylenia zębów, czy też korygować nieestetyczny kształt lub kolor własnego uśmiechu.