Inlay / onlay

Inlay / Onlay Rzeszów

W naszym gabinecie staramy się na bieżąco wprowadzać osiągnięcia nowoczesnej stomatologii estetycznej. Nowatorskie wypełnienia dają możliwość rekonstrukcji bardzo zniszczonych tkanek w zębach przednich, jak również w odcinku bocznym. Dlatego w tym celu już od kilku lat oferujemy w pełni doceniane przez nas i naszych Pacjentów wypełnienia typu Inlay i Onlay. Osiągany przy ich zastosowaniu naturalny końcowy efekt estetyczny pozwala również na wysoko efektywne wypełnienia bocznych zębów, głównie ze względu na ich dużą wytrzymałość.

Inlay i Onlay są to wkłady z materiału kompozytowego lub porcelany, wykonywane poza jamą ustną Pacjenta – w laboratorium dentystycznym. Wypełnienie dokładnie odwzorowuje powierzchnie żujące zębów trzonowych i przedtrzonowych. Mogą one mieć formę nakładu – Onlay lub wkładu – Inlay, a także obejmować jedną lub kilka powierzchni zęba.

Wypełnienia Inlay i Onlay są całkowicie bezbolesne i z powodzeniem zastępują tradycyjne plomby. Cały zabieg odbywa się podczas dwóch wizyt, a dla osiągnięcia najlepszego końcowego efektu estetycznego, w naszej praktyce wykorzystujemy do takich procedur wyłącznie wysokiej klasy materiały, dbając o zachowanie precyzji przeprowadzanego zabiegu oraz zapewniając trwałość wypełnień na wiele lat.