Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca Rzeszów

Najmłodsi Pacjenci są w naszej praktyce objęci szczególną opieką. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na przyjmowanie Małych Pacjentów w taki sposób, że jeśli boi się dentysty, to po wizycie u nas na pewno zmieni zdanie.  Przed zabiegiem jest czas na krótką zabawę, która sprawi, że dziecko stanie się mniej nerwowe i spokojniejsze. Cały nasz personel dba o to, aby odpowiednie działania pozwoliły dziecku na komfortowe akceptowanie nowego otoczenia,  jakim jest gabinet stomatologiczny.

Dzięki naszym sprawdzonym metodom postępowania dziecko polubi wizyty i obcowanie z dentystą, traktując to jako przygodę. Przykładamy bardzo dużą wagę do akceptacji wizyt u stomatologa już od najmłodszych lat,  ponieważ zapewni to zdrowy i piękny uśmiech naszym Małym Pacjentom na szereg lat.

Poprzez regularne wizyty i stosowanie rad stomatologa, uśmiech na twarzach Państwa pociech będzie gościł każdego dnia.

Przy każdej wizycie Małego Pacjenta odpowiemy na pytania i wyjaśnimy, jak prawidłowo dbać o zęby.

Jako że większość dzieci powinna odwiedzać stomatologa regularnie, co 6 miesięcy, będziemy Państwu przypominać o tych profilaktycznych wizytach.

Na pierwszej wizycie sprawdzamy,  czy na zębach dziecka nie pojawia się próchnica lub wczesne oznaki innych problemów. Kiedy wyrzną się pierwsze stałe trzonowce, zwykle w wieku 6 lat, zabezpieczamy je przez wykonanie zabiegu lakowania zębów. Lak jest to cienka warstwa ochronna nakładana na powierzchnie żujące zębów. Laki wypełniające rowki (bruzdy) w zębach tworzą barierę, która zapobiega prawie w 100 % przedostawaniu się resztek jedzenia i bakterii powodujących próchnicę.

Podczas wizyt przeprowadzamy:

  • wizyty adaptacyjne (pierwsza bezpłatna), 
  • lakowanie,  
  • lakierowanie,
  • fluoryzację, 
  • ozonoterapię (w celu cofnięcia zmian próchniczych), 
  • kolorowe wypełnienia zębów mlecznych,
  • czyszczenie zębów mlecznych, 
  • usuwanie zębów mlecznych.

Zabiegi wykonujemy bezboleśnie, z wykorzystaniem  odpowiednio dobranego do wieku dziecka znieczulenia, a dla zapewnienia komfortu Małych Pacjentów do znieczulenia wykorzystujemy żele smakowe.

Regularne wizyty i zabiegi przeprowadzane w naszej praktyce pozwolą Państwa pociechom cieszyć się bezbolesnym dzieciństwem oraz pięknym i naturalnym uśmiechem przez wiele lat.

Warto zaznaczyć, że każda z wizyt Małego Pacjenta w naszej praktyce jest nagradzana odpowiednim upominkiem dla dziewczynki lub chłopca. 

Stomatologia dziecięca Lublin

Nasza praktyka świadczy kompleksowy i pełny zakres usług z zakresu stomatologia dziecięca Lublin. Zapraszamy do odwiedzenia naszej praktyki wraz ze swoją pociechą.