Chirurgia stomatologiczna

Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy bezboleśnie, a dzięki naszemu doświadczeniu i wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, oferowany zakres zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w naszej praktyce to kompleksowa gama – od prostych do najbardziej skomplikowanych.

W naszym gabinecie wszystkie zabiegi wykonujemy z zachowaniem najwyższych norm higienicznych oraz wykorzystując jedynie bezpieczne i trwałe materiały.

Nasze wieloletnie doświadczenie w zabiegach chirurgicznych pozwala na dobranie odpowiedniej metody, która stanowi dla Pacjenta najkorzystniejsze i równocześnie najmniej bolesne rozwiązanie.

Przygotowanie do zabiegów chirurgicznych w naszej praktyce poprzedzone jest dokładną diagnostyką, a sposób ich wykonania daje Pacjentom pewność, iż będzie można bezpiecznie wykonać przyszłe odbudowy, czy też przeprowadzić leczenie protetyczne lub zachowawcze.

Oferujemy szeroką gamę zabiegów koniecznych do zapewnienia naszym Pacjentom kompletnego leczenia. Wykonujemy m.in.:

  • usuwanie zębów
  • usuwanie lub dłutowanie górnych i dolnych zębów mądrości (tzw. ósemek)
  • resekcję korzenia – stosowana, gdy zabieg leczenia kanałowego nie przyniósł oczekiwanego rezultatu
  • wydłużanie korony klinicznej – konieczne podczas protetycznej odbudowy zęba z zastosowaniem korony, w sytuacji, gdy ząb jest zniszczony poddziąsłowo
  • usuwanie zatrzymanych zębów – tkwiące w kości z różnych przyczyn, ze wskazaniem ich usunięcia
  • podcięcie wędzidełka – czynność wspomagająca leczenie wad zgryzu lub profilaktycznie u dzieci
  • zamykanie zatoki szczękowej – problem może powstać podczas zabiegu usuwania zębów górnych tylnych
  • podniesienie dna zatoki

Dbając o komfort Pacjenta wszystkie zabiegi przeprowadzamy bezboleśnie, w odpowiednio dobranym znieczuleniu. Szczególną uwagę zwracamy na atraumatyczne usuwanie zębów, co umożliwia Pacjentowi maksymalne zachowanie kości wyrostka zębodołowego, a w przyszłości skuteczną i estetyczną rekonstrukcję protetyczną.